День святого Миколая
19 грудня в Україні святкують День святого Миколая. Діти дуже люблять це свято, коли оживає диво і можна знайти під подушкою смаколики.
Вважається, що протягом року святий Миколай стежить за всіма хлопчиками та дівчатками, записує їхні вчинки до двох книжок: хороші – до білої, погані – до чорної. У ніч на 19 грудня Святий обходить домівки і залишає малечі подарунки, на які вони заслуговують. Якщо дитина весь рік була слухняна, чемна, старанна - Миколай кладе їй під подушку гостинця, а якщо неслухняна, вередлива або ледача - вона отримує від Миколая різочку – вербовий прутик, щоб знала, як слід поводитися.
Святий Миколай завітав і до учнів нашої гімназії. Вони розважали його віршами, танцями та піснями. Миколай залишився задоволений і вручив усім подарунки, сказавши, що діти були чемними і слухняними протягом року.

My-Collages

Андріївські вечорниці
Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. День святого Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. За старовинними літописами саме він приніс слов’янським народам християнство. Апостола Андрія Первозванного вважають не лише покровителем Української церкви, а й шанують як засновника Києва.
І хоча Андрій Первозванний – християнський святий, але народні звичаї та обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання "калити". Так на честь Андрія Первозванного і з`явилося свято, яке в народі називають Калитою.
До святкування Калити приєдналися і учні 1-А класу разом із класоводом Коваленко Іриною Володимирівною. Класовод розповіла історію цього свята, а також пройшло традиційне «кусання» калити та ворожіння на чобітках.

З янголом на плечі
Чарівниця-зима зачаровувала і надихала багатьох поетів і письменників. Скільки чудових рядків присвячено цій порі року! Адже зима - казкова пора, у яку трапляються дива, оживає казка та збуваються мрії. Ось у нашій гімназії також ожила казка, адже відбувся конкурс читців поезії "З янголом на плечі", який надихнув усіх присутніх справжнім різдвяним настроєм.

Григорію Сковороді - 300!
3 грудня 2022 року виповнилося 300 років з дня народження Григорія Сковороди. З нагоди річниці учні 11-б класу підготували відеоролик, присвячений цьому видатному українському філософу, просвітителю-гуманісту, поету та педагогу.

Діти - захисникам України
14 жовтня відзначають День захисників і захисниць України - державне свято, метою якого є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.
Напередодні свята учні, батьки та педагогічний колектив гімназії долучилися до акції "Діти - захисникам України" і назбирали цілу купу подарунків та листівок. Дякуємо усім небайдужим, хто виявив бажання зігріти серця наших відважних воїнів !

My-Collages

Інструктаж з техніки безпеки на літніх канікулах 2022
Як тебе не любити, Києве мій!
Щорічно в останню неділю травня відзначається День Києва. У 2022 році свято випадає на 29 травня, і у цей день столиці нашої Батьківщини виповниться 1540 років. Зазвичай День Києва відзначають із великим розмахом, концертами та ярмарками, але цього року свято проходить в умовах воєнного часу, і програма дня буде скромною, проте цікавою та насиченою, а до деяких заходів можна долучитися навіть онлайн із будь-якого куточка світу!

Посилання на онлайн-заходи в рамках святкування Дня Києва:
Онлайн-трансляція міжнародного пісенного конкурсу мовами країн Європейського Союзу для дітей та юнацтва «Formidable»
Онлайн-вікторина з історії Києва
Міський конкурс дитячого малюнка «Київ та кияни очима дітей»
"Пробіг під каштанами" - у будь-який зручний час у безпечному місці

Творимо безпечну країну разом!
З 23 по 27 травня 2022 року в Україні відбудеться щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху у рамках реалізації заходів Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху.
Усі ми знаємо, що в основі більшості нещасних випадків на дорозі лежить людський фактор, тому знання й дотримання правил дорожнього руху всіма його учасниками – це збереження сотень тисяч життів. Звісно, вчити та дотримуватись цих правил потрібно постійно, а тематичний тиждень – це чудова нагода перевірити свої знання, а також дізнатися щось нове, цікаве та корисне. Тим паче, що стати активним учасником більшості заходів цьогорічного Тижня безпеки дорожнього ви можете з будь-якого куточка Земної кулі!

Посилання на заходи та матеріали Тижня безпеки дорожнього руху:
Загальнонаціональна акція «Здай кров – врятуй життя»
Старт Всеукраїнського молодіжного конкурс фото- та відеоробіт «Безпечна країна»
Єдиний національний урок дорожнього руху
Відеоканал «Безпечна країна»
Навчальний посібник «Безпечна дорога додому»

До відома батьків майбутніх першокласників
Відповідно до Наказу Департаменту освіти і науки України від 25 квітня 2022 року № 47 «Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2022 році» початок прийому заяв до 1-х класів буде розпочато з 02 травня 2022 року.

Прогнозована кількість перших класів гімназії: 5 класів, 150 учнів.

Пакет документів для зарахування дитини
Перелік документів, що підтверджують місце проживання
Список дітей, рекомендованих до зарахування в 1 клас гімназії № 290
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний День рідної мови. Наша гімназія теж не могла залишитися осторонь! Для учнів організували низку цікавих заходів: тематичні уроки, виставки, літературно-поетичні дійства. У цей день школярі відчули себе творчими особистостями і вкотре переконалися, що українська мова – це не лише правила та складні домашні завдання, а справжня душа нації, що єднає нас в єдине ціле!

<My-Collages
Сторінка 4 з 83 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>