Сприяти безпечному та здоровому навчальному простору - це першочергове завдання нашої гімназії. Ми віримо, що наші учні потребують впорядкованого та комфортного навчального середовища, вільного від насильства у будь-яких його проявах. Саме для досягнення цієї мети у гімназії проводиться системна робота з протидії булінгу, спрямована на його запобігання, що включає інформування, роз’яснення, бесіди, тренінги, консультації тощо не лише для учнів, а й для їх батьків. Адже, дійсно, сьогодні булінг є проблемою світового масштабу.
Булінг (bullying, від анг. bully - хуліган, забіяка) є однією з форм насильства, що означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення до людини. Булінг може проявлятися у різних формах, не лише фізичної агресії, але й психологічної, зокрема у формах утиску, цькування, бойкоту, дезінформації, дискримінації, кібер-цькування, псування особистих речей тощо. Такі знущання завжди є навмисними, включають у себе неприйнятні жести, слова або дії, що можуть повторюватися з часом.
Що можна зробити у разі виявлення випадків булінгу?
• Скажіть особі, яка, на вашу думку, почала проявляти до вас ознаки булінгу, зупинитися.
• Якщо над вами знущаються, або хтось, кого ви знаєте, зазнає знущань тривалий час, повідомте про це.
Ви можете повідомити про випадки булінгу:
• Батьків
• Вчителів
• Класного керівника
• Психолога гімназії
• Представника адміністрації гімназії
• Представника робочої групи з протидії булінгу в гімназії
• Директора гімназії
• Уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей
Коли повідомляти?
Повідомте про випадок булінгу одразу. Не ігноруйте. Ситуація може погіршитись.
Як представники гімназії відреагують на повідомлення про випадок булінгу?
Працівник гімназії, виявивши випадок булінгу або отримавши від учня чи його батьків заяву про такий випадок, повідомляє про нього керівника навчального закладу.
Відповідно до заяви, директор гімназії видає рішення про проведення розслідування, створює та скликає комісію з розгляду випадків булінгу, до складу якої входять педагогічні представники, психолог, а також батьки постраждалого та булера.
Комісія з розгляду випадків булінгу буде слухати та розмовляти з постраждалим та його батьками, з булером та його батьками, а також, за наявністю, зі свідками випадку булінгу з метою з’ясування всіх обставин.
Всі рішення комісії будуть зафіксовані в окремому журналі, що зберігатиметься в оригінальному вигляді з оригіналами підписів усіх її членів.
У разі, якщо комісія визнає, що інцидент дійсно виявився випадком булінгу, а не одноразовим конфліктом, директор гімназії повідомляє про нього уповноважені органи Національної поліції України та Службу у справах дітей.
У разі, якщо комісія не визнає випадок булінгу, а постраждалий не згоден із цим, він може звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
Порядок подання заяв про випадки булінгу
Зразок заяви про випадки булінгу
Склад робочої групи з протидії булінгу
Телефони довіри
|