В третій четвер травня в Україні важлива подія - День вишиванки. Вишиванка - оберіг українського народу, символ здоров'я, краси та щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам'ять роду, вірність та любов, любов до рідної країни. Свої улюблені вірші виконують учні гімназії.
15 травня 2024 р. у Дитячо-юнацькиму центрі Дарницького району м. Києва відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу малюнків до Дня матері, який проводився Службою у справах дітей та сім’ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, та ДЮЦ Дарницького району м. Києва.
Цей конкурс став справжнім святом творчості та таланту. Посіли призові місця й учениці гімназії № 290:
Василенко Олена (5-Г кл.) - І місце (малюнок «Кожна мама - янгол-охоронець»;
Расахацька Ольга (6-Г кл.) - ІІІ місце (малюнок «Промені материнської любові»);
Петрушко Діана (7-Б кл.) - ІІІ місце (малюнок «У квітучому садку»).
Щиро вітаємо дівчат і бажаємо їм нових творчих звершень, натхнення та успіхів!
З 22 квітня по 15 травня 2024 року за сприяння відділу цивільно-військового співробітництва Національної гвардії України в гімназії було проведено цикл занять з питань цивільного захисту. Щоб убезпечити дітей від загроз, які пов’язані з воєнними діями, та підвищити їх обізнаність військові провели тематичні заняття з радіаційного, хімічного та біологічного захисту, надання домедичної допомоги (для учнів 11-х класів), заняття з мінної безпеки (для учнів 10-11 класів). Ці заняття допомагають учням розпізнавати потенційно небезпечні ситуації, навчають їх правильно реагувати на них та захищати себе та інших. Сподіваємося, учні отримали не лише знання, але й впевненість у власних силах при виникненні надзвичайних ситуацій.
Для учнів 5-6 класів нацгвардійці організували та провели показові заняття роботи кінологічної служби. Учні були зацікавлені і вражені розповідями кінологів та роботою, яку демонструвала бельгійська вівчарка на прізвисько Лі. Діти отримали гарний настрій і позитивні емоції.
Цими вихідними учні 11-Б класу занурилися у захоплюючі сторінки історії України, відвідавши міста Хотин, Камʼянець-Подільський та Чернівці: хоробро спускались у карстову печеру у селі Кривче, зустрічали захід сонця у м. Камʼянець-Подільський, прогулювались під стінами Хотинської фортеці та відвідали Чернівецький університет. Це були незабутні вихідні!
З 01.04.2024 по 12.04.2024 в гімназії проходив Тиждень науки. Заходи Тижня були спрямовані на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу до математики, інформатики та природничих наук.
Учні гімназії брали активну участь у захисті проєктів з прикладної математики та хімії, анімаційних проєктах з інформатики, інтерактивних конкурсах з фізики та біології, КВК, науково-природничих, STEM – квестах, вікторинах, віртуальних екскурсіях науковими та природничими музеями світу.
На стендах було розміщено безліч цікавої наукової інформації, виставка стінних газет та учнівських робіт.
Тиждень науки сприяв розвитку обізнаності учнів у STEM освіті, зацікавленості учнів у вивченні предметів та дав змогу провести цікаве, змістовне і корисне дозвілля.
Маленькі волонтери з Великими серцями (2а клас) отримали подарунок від своїх захисників. За їх підтримку і віру в них. Разом вони перетворили сумний, жахливий, холодний військовий тубус для пороху на яскраву, патріотичну, сонячну вазу для квітів.
З метою популяризації та спонукання дітей до читання 11.04.2024 року в гімназії №290 відбулася зустріч учнів четвертих класів з сучасною українською письменницею, художницею, драматургинею і сценаристкою Світланою Конощук, творчий псевдонім якої Лана Ра. Головна ідея зустрічі розвиток читацьких компетентностей, мотивація до творчих пошуків. Твори авторки внесені до шкільної програми початкових класів, тому дітям було цікаво, оскільки не щодня можна поспілкуватися з людиною, творчість якої ти вивчаєш у школі. Учні отримали відповіді на свої запитання. Деякі діти теж пробують писати, тому поради від письменниці були слушні і безцінні. «Жива» зустріч з пані Світланою стане незабутньою сторінкою спогадів шкільного життя.
Низько схиляємо голови перед Миротворцями України. Дякуємо за те, що ми є господарями нашої землі. Дякуємо усім тим, хто на лінії вогню.
Даруємо тепло свого серця тим, хто поранений, тим, хто знаходиться у військовому шпиталі. Батьки, вчителі, діти – все заради миру...
12 березня 2024 року учні 11-х класів нашої гімназії відвідали сучасний інноваційний музей української історії. Під час екскурсії всі мали змогу ознайомитися з героїчними сторінками нашого літопису та успіхами великих предків від кам’яного віку до сучасності. Сама експозиція надзвичайно яскрава та атмосферна, з великою кількістю тематичних локацій. До НМТ з історії готові!
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо Т.Г.Шевченка. 210 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої непогасної любові до свого народу, своєї землі…