Не чекаючи перевищення епідпорогу, у столичних школах оголосять карантин
Не чекаючи на перевищення епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ, столична влада ухвалила рішення про тимчасове припинення навчального процесу у загальноосвітніх навчальних закладах міста з суботи, 16 січня 2016 року.
«Ми не будемо очікувати, поки буде перевищений епідеміологічний поріг, і ухвалили рішення ввести з суботи карантин для недопущення розповсюдження сезонних захворювань. Це превентивний захід, адже ми бачимо негативну динаміку щодо кількості хворих. Враховуючи специфічність вірусу і важкі ускладнення від грипу, ми маємо упередити розповсюдження захворювань серед мешканців столиці на грип та ГРВІ», – наголосив Віталій Кличко.
Профілактичний карантин у столиці буде введений з суботи, 16 січня, і триватиме до покращення епідеміологічної ситуації в місті.
Як відомо, ГРІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації.
Пропонуємо вашій увазі методи профілактики вірусних захворювань, за рекомендаціями МОЗ України.
Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.
Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики :
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
- загартовування та часте провітрювання приміщень;
- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.
Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:
- Часто мити руки з милом, особливо після відвідування;
- Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;
- Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.
Рекомендації щодо заходів безпеки під час ожеледиці
У зв'язку з погіршенням погодних умов очікується ожеледиця. Щоб уберегтися від травм під час ожеледиці, фахівці закликають дотримуватися наступних рекомендацій:
1) обирайте взуття на підошві з мікропористої чи іншої м’якої основи без підборів;
2) натріть наждаковим папером підошву перед виходом;
3) не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість падіння, а також важких травм, особливо переломів та струсів мозку;
4) не поспішайте під час ходіння, не соромтесь «човгати» ногами, наступайте на всю підошву, коли робите крок, не піднімайте високо ноги (так краще відчувається рельєф покриття);
5) при порушенні рівноваги відразу зігніть ноги в колінах, це також допоможе вам знизити висоту, якщо відчуваєте, що падіння не можна уникнути;
6) при ходьбі під час ожеледиці центр тяжіння тіла спрямовуйте вперед;
7) спускаючись чи піднімаючись сходами, тримайтеся за поручні, обов’язково ставте на сходинку обидві ноги;
8) обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом;
9) будьте уважні на тротуарі – автомобіль може занести або водієві не вдасться вчасно загальмувати;
10) враховуйте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів, тому варто переходити вулицю лише на зелене світло або через підземні переходи.
Сьогодні, 11 січня, вважається найввічливішим днем року. Адже саме сьогодні відзначають не лише початок другого семестру учні України, але й Всесвітній день "спасибі". Запровадили таку дату з ініціативи ООН та ЮНЕСКО, щоб нагадати людям про можливість гарних манер та вміння висловлювати вдячність. Слово "дякую" - чи не одне з найбільш уживаних слів у світі, щоправда використовують його зазвичай автоматично, як прояв ввічливості. Психологи кажуть, що слова "дякую", "спасибі" - чарівні і здатні творити дива. Крім того слова вдячності можуть змінити наше життя на краще, бо вони налаштовують на позитив та покращують взаємостосунки. Ось чому так важливо, щоб слова подяки йшли від чистого серця. Вважають, що слово «спасибі» виникло у 16 ст. від словосполучення «спаси Бог».
Тож сьогодні у кожного з нас є щаслива нагода подякувати своїм батькам, друзям, рідним за тепло і підтримку, добрі вчинки та їхню любов!
Дорога до гімназії у перший навчальний день другого семестру буде приємною! Адже вона розчищена дбайливими руками наших старшокласників, вчителів та адміністрації. А прибирати снігові завали - це заняття не лише корисне, але й дуже веселе!
Напередодні зимових свят у гімназії відбувся позакласний захід для учнів 6-х класів, організований учителями кафедри іноземної філології - "Різдво трьома мовами".
Свято видалось дійсно феєричним та захопливим, огорнувши всіх присутніх справжнім духом Різдва. Ділимося ним і з вами!
Нехай Новий рік додасть кожному віри в майбутнє, життєвих сил, всі труднощі будуть переможені, а успіх супроводжує скрізь та у всьому. Бажаємо, щоб новорічні свята принесли вам тільки добро, мир і достаток. Щастя вам, міцного здоров’я, родинного затишку, нових досягнень, нових успіхів та творчих злетів.
Вітаємо наших переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення Малої академії наук України!
Секція загальної біології та біології людини
Каунова Юлія (10-А клас) - 2 місце
Секція психології
Третякова Анастасія (10-А клас) - 3 місце
Секція української мови
Бондаренко Світлана (11-Б клас) - 2 місце
Секція української літератури
Колеснікова Юліана (11-Б клас) - 1 місце
Секція фольклористики
Бондаренко Світлана (11-Б клас) - 1 місце
Секція мистецтвознавства
Попіль Поліна (11-Б клас) - 1 місце
Відділення фізики і астрономії
Пономаренко Анастасія (11- Б клас)- 2 місце
Рубанчук Катерина (11- Б клас) - 2 місце
Бойчас Катерина (11- Б клас) - 2 місце
Москалець Олена (11-А клас) - 3 місце
Секція світової літератури
Петруньок Наталія (11-Б клас) - 1 місце
У вашому помешканні досі немає святкової ялинки? Не біда! Наші учні вам допоможуть і поділяться чудовими ідеями створення зимової красуні власними руками! Адже учні 1-5 класів нашої гімназії взяли участь у проекті "Ялинка", де кожен міг проявити свою фантазію та креативність, створюючи власне новорічне деревце. Та навіть, якщо ялинка вже оселилася у Вашому будинку - ці фото неодмінно помножать новорічний настрій! Веселих свят!