20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.
Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб. Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи.
У найближчі два дні погодні умови в Києві погіршаться, кількість опадів збільшиться. У зв’язку з цим столична влада ухвалила рішення про закриття садочків та шкіл 11 та 12 лютого. Навчальні заняття в ці дні у гімназії відбуватимуться у дистанційному форматі!
Цьогоріч 29 січня відзначається сто третя річниця бою під Крутами – події, що набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Пам’ять про молодих героїв невмируща.
29 січня – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати неможливо.
Посилені карантинні заходи, які були запроваджені в Україні на період з 8 по 25 січня Постановою Кабінету Міністрів України№ 1236 від 09.12.2020 завершились. На засіданні педагогічної ради гімназії № 290 від 25 січня 2021 року було вирішено, що освітній процес у ІІ семестрі 2020-2021 навчального року буде проходити в повноформатному режимі безпосередньо в закладі освіти відповідно до розкладу навчальних занять, отже з 26 січня 2021 року до навчання повернуться всі учні гімназії без поділу на групи.
У той же час хотілося б наголосити, що місто Київ відноситься до «помаранчевого» рівня небезпеки щодо захворюваності на Covid-19. У зв’язку із цим протиепідемічні заходи, які діяли у І семестрі, залишаються, зокрема: для входу (виходу) з будівлі гімназії задіяні окремі входи (виходи); за кожним учнівським колективом закріплено окреме класне приміщення; пересування учнів територією гімназії відбувається в засобах індивідуального захисту. Також обов’язковою вимогою є наскрізне провітрювання навчального приміщення кожної перерви та термометрія.
22 січня Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.
Рік, що завершується, був насиченим та рясно наповненим змінами, він збагатив нас силами, додав досвіду та життєвої мудрості для подальшої наполегливої праці, прийняття важливих рішень та нових перемог.
Які б несподіванки не готував для нас Новий 2021 рік, нехай він увійде до життя кожного з нас із радістю, гарними новинами та перспективами. Бажаємо всім невичерпних сил, нових звершень, вагомих успіхів, злагоди та тепла. Здоров'я, миру, добробуту та веселого настрою!
Хай разом із прийдешніми святами у Ваших оселях запанують злагода, любов та очікування великого дива!
З Новим Роком та Різдвом Христовим!
З найтеплішими вітаннями
педагогічний колектив гімназії № 290
З 14 по 20 грудня 2020 року в гімназії був проведений «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». В рамках тижня класні керівники та класоводи провели профілактичні бесіди з учнями щодо вивчення базових правил самозбереження, зокрема, в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), а також під сильного вітру, шквалу снігопаду, ожеледиці тощо.
Класовод 3-Д класу Поміновська Наталія Олександрівна провела відкритий урок «Пожежна безпека під час новорічних свят», під час якого діти підготували та захистили власні проекти з основ безпеки життєдіяльності.
Наприкінці листопада - початку грудня, зазвичай, проводяться районні олімпіади з різних предметів. Цього року через відміну усіх масових зібрань, в тому числі й олімпіад, талановиті учні були позбавлені можливості випробувати свої здібності на заходах такого формату. Проте деякі освітні платформи запропонували альтернативні методи для вирішенні цього питання. Зокрема, учні нашої гімназії брали участь в інтернет-олімпіадах, а учасники гуртка мистецтва «Веселка» (керівник Марчук Жанна Станіславівна) – вперше взяли участь в інтернет-олімпіаді з МИСТЕЦТВА (платформа «НаУрок») і вже отримали свої нагороди. Вітаємо і бажаємо подальших успіхів та натхнення!
Диплом І ступеня:
Джаін Карина (4-Б)
Лозенко Катерина (4-В)
Березовський Антон (4-Г)
Дрофань Єва (4-Г)
Білопольський Габрієль (4-Д)
Лелет Денис (4-Д)
Диплом ІІ ступеня:
Борисенко Софія (3-Д)
Даниленко Дарія (3-Д)
Гринчук Поліна (4-А)
Гринчук Алеся (4-А)
Талавіра Єлизавета (4-А)
Постольник Артем (4-Б)
Капелюх Марія (4-Г)
Федорченко Єва (4-Г)
Дячук Марія (4-Д)
Маркова Марія (4-Д)