У середині березня 2020 року, коли в Європі країна за країною почали вводити карантин через пандемію коронавірусу, один із користувачів Мережі з Амстердаму запропонував у домашніх умовах відтворювати шедеври мистецтва і викладати свої роботи в Інтернет. Ідея одразу ж знайшла тисячі шанувальників в усьому світі. До флешмобу долучилися не лише рядові користувачі Мережі, а й великі музеї, такі як Getty Center у Лос-Анджелесі, українська галерея PinchukArtCentre тощо.
Міжнародний творчий флешмоб «Мистецтво вдома» із задоволенням підтримали й учні гімназії № 290. Дистанційне навчання не стало на заваді для створення справжніх шедеврів, не виходячи з дому. За власним вибором учні ідентифікували себе з героями картин та спробували інсталювати не лише твори живопису, а й фотомистецтва та комп’ютерної графіки.
Участь у пізнавальному флешмобі «Мистецтво вдома» дала змогу всім учасникам значно розширити свої знання в сфері мистецтва, отримати позитивний настрій і показала, що молоде покоління готове до художньої самореалізації та приєднання до світових культурних надбань!
Пропонуємо вам переглянути неймовірні роботи учасників флешмобу, серед яких найактивнішими виявились учні 5-В класу, а з повним списком переможців можна ознайомитися за посиланням
УВАГА! Інформація потребує деякого часу для розміщення на сайті і буде доповнюватись. Нові домашні завдання розміщені внизу сторінки з завданнями. Слідкуйте за оновленнями. Дякуємо за розуміння
Вишиванка рідна, ну хіба не диво?
В ній ходити модно, стильно і красиво.
Це митецький витвір, це краса і казка,
В ній душі наснага, материнська ласка.
Кольори сплелися в ній в узори й квіти,
Щоб були щасливі і сміялись діти.
А веселі люди від краси раділи
І самі, звичайно, вишивати вміли
Червону калину, зелені листочки,
Щоб були щасливі доні і синочки.
Й рідні вишиванки їх оберігали
Від біди в дорозі діток захищали.
Щоб у вишиванках хлопчики мужніли,
Рідну Україну захистити вміли.
Вишиванка наша, ну хіба ж не диво?
В вишиванці завжди модно і красиво!
Всесвітній день вишиванки - день чистої української краси!
У третій четвер травня всі українці на знак єдності вдягаються у вишиванки.
Вишиванку творять із любов'ю, вкладаючи у кожен візерунок певний смисл, щирі думки та душу. Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості. Цьогоріч, попри карантин, свято Вишиванки ще яскравіше, адже День Вишиванки 2020 присвячується родині. І у його яскравості ви можете впевнетися, переглянувши відеоролик, який підготувала шкільна родина 6-В класу разом із класним керівником Деревянкіною Юлією Юріївною!
18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму понад 200 тисяч кримських татар. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Цей день, 18 травня, в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.
Згадуючи сьогодні трагічні події 1944 року, ми низько схиляємо голови перед усіма загиблими та насильно переселеними народами Криму та підставляємо братнє плече, усім, хто знову став вимушеним переселенцем, щиро вірячи, що всі страждання та тяжкі випробування кримськотатарського народу мають закінчиться назавжди, Україна відстоїть свою територіальну цілісність та відродить суверенність разом із Кримом. Пропонуємо усім небайдужим сьогодні долучитися до акції “Запали свічку пам’яті у своєму серці” та вшанувати хвилиною мовчання жертв геноциду кримськотатарського народу. Більше інформації про депортацію кримських татар можна дізнатися за посиланнями: Відеоплейлист "18 травня 1944" Відеоплейлист "Я пережив геноцид. Спогади тих, хто вижив" Художній фільм "Хайтарма"
УВАГА! Інформація потребує деякого часу для розміщення на сайті і буде доповнюватись. Нові домашні завдання розміщені внизу сторінки з завданнями. Слідкуйте за оновленнями. Дякуємо за розуміння
Щорічно 15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї. Це свято було проголошене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1993 році, щоб відзначити роль сім’ї в житті суспільства. З родини починається життя людини, тут вона формується як особистість. Сім’я - джерело любові та поваги. Будучи основою суспільства, вона залишається берегинею культурних традицій, загальнолюдських цінностей і наступності поколінь. Тож прийміть щирі вітання у цей чудовий день, бережіть тепло своїх родин, бажаємо вам величезного сімейного щастя, душевності, любові, ніжності, турботи й уваги. Нехай почуття єднання завжди гріє вас у будь-яку погоду, в будь-який час року. Бережіть один одного і будьте щасливі!
Під грифом МОН стартувала робота безкоштовної навчальної платформи з підготовки школярів до ЗНО "Be Smart". Тут представлено курси з 9 предметів: української мови, української літератури, фізики, хімії, географії, історії України, англійської мови, математики та біології.
Тести, завдання та відеоуроки є безкоштовними. Щоб отримати до них доступ, необхідно лише зареєструватися. Окрім навчальних матеріалів, на ресурсі також є рекомендації щодо того, що необхідно для успішного складання ЗНО.
Перейти до навчальної платформи можна за посиланням