На початку ХХ століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років.
День пам'яті жертв Голодомору проводиться щорічно в четверту суботу листопада, що цього року припадає на 28 число. Щороку в цей день проводяться різні заходи для вшанування загиблих українців. Найбільш поширеною є акція "Запали свічку" - на підвіконня ставлять запалену свічку на згадку про жертв голоду. Долучитися до цієї акції може кожен українець.
Як легко і приємно пишуться ці рядки саме Вам, нашій Довіреній особі з виховання найдорожчого, що є у нас- наших діток! Вже 4-ий рік, вони як пташенята, злітаються до свого улюбленого класу, щоб почути та відчути Вас. Завдяки Вашій проникливій подачі уроків: Стриманості, Ввічливості, Скромності, Люб'язності - малеча впевнено входить у складний світ людського спілкування! Ви надихаєте дітей та розпалюєте в них жагу до знань!
Ви, віддаючи себе щодня, щохвилини всім учням, і, в той же час, кожній окремій дитині, залишаєтесь монолітною людиною-книгою, яку можна і читати, і вивчати, і шанувати, і якою можна дивуватися безкінечно!
З ЮВІЛЕЄМ, ДОРОГА НАША, ЛЮДМИЛО ОЛЕКСАНДРІВНО!
Ми дякуємо за Ваше добре і чуйне серце, за Вашу турботу і терпіння, за Вашу любов і розуміння! Ми бажаємо Вам міцного здоров'я та благополуччя, успіхів та удачі у Вашій нелегкій праці, всіх Вам благ та процвітання!
Це про Вашу неповторну педагогіку написав Оскар Уальд:
"КРАЩИЙ СПОСІБ ВИХОВАТИ ДІТЕЙ ХОРОШИМИ - ЦЕ РОБИТИ ЇХ ЩАСЛИВИМИ!"
Шановні друзі! 9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови.
Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.
З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Отож, бажаємо всім утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців!
А з нагоди свята в гімназії відбувся ряд заходів, а також учні долучились до написання всеукраїнського радіодиктанту!
З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, створення безпечних умов для учасників освітнього процесу під час підготовки та проведення місцевих виборів, враховуючи рекомендації департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради,осінні канікули будуть проведені у період з 21 по 28 жовтня 2020 року включно.
Учнівське самоврядування гімназії від імені всієї учнівської громади вітає вчителів гімназії з професійним святом - Днем учителя!
Шановні вчителі! Ми хочемо сказати вам спасибі не тільки тому, що так годиться, а й тому, що ми вам дійсно дуже вдячні за те, що ви завжди з нами! За те, що не залишаєте нас ні на хвилину, вчите нас, незважаючи на виклики сьогодення, допомагаєте і поважаєте. За те, що знаходите свій підхід до кожного з нас. За те, що бачите в кожному з нас потенціал і талант. Дякуємо! Бажаємо вам міцного здоров'я, удачі, здійснення мрій, розумних і здібних учнів!
З 14 по 20 вересня 2020 року в гімназії відбувся Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
Класні керівники провели з учнями тематичні та профілактичні бесіди щодо вивчення базових правил самозбереження, зокрема, під час карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), а також під час грози, сильного вітру, шквалу тощо.
У рамках заходів тижня класовод 4-А класу Іванова Ірина Петрівна провела відкритий урок «Життя врятує обізнаність» з алгоритму дій у період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). У 1-Г класі (класовод Мироненко Наталія Борисівна) та 3-В класі (класовод Овдій Валентина Михайлівна) учні дослідили вплив антисептиків на тканину (одяг учнів) і змогли зробити висновки, чому необхідно ними користуватись та як вони можуть захистити.
А вчитель образотворчого мистецтва Марчук Жанна Станіславівна провела конкурси дитячого малюнка «Пожежна безпеки очима дітей».