|
Мовно-літературна гра "Свароже коло" |
Не піднявшись на високу гору,
Не пізнаєш висоти неба.
Не глянувши в глибоку ущелину в горах,
Не взнаєш товщини землі.
Не почувши заповітів предків,
Не пізнаєш величі вченості.
Сюнь-цзи
12 листопада у рамках тижня української мови та літератури та з нагоди Дня української мови та писемності серед учнів 5-х класів гімназії відбулася мовно-літературна гра "Свароже коло", присвячена міфам та легендам давніх слов'ян, а також етимології, лексикології, фразеології та словотвору української мови.
Команди усіх класів гідно проявили себе та показали свої знання, проте, у кожній конкурсній грі є переможці. Перше місце посіла команда 5-Г класу, друге - команда 5-В класу, а третє - 5-А класу. Щиро вітаємо з цими досягненнями наших юних знавців літератури та мови!

|
Безпека на дорозі - безпека життя |
У рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху з метою проведення комплексної профілактичної роботи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, 12.11.2015 року в гімназії № 290 було проведено єдиний урок безпеки дорожнього руху. Під час занять учні вивчали Правила дорожнього руху, основні правила поведінки пішоходів та пасажирів при користуванні різноманітними видами транспорту. Діти розповідали, малювали, уявляли себе водіями новеньких авто, які добре знають Правила дорожнього руху та пам’ятають, що «Безпека на дорозі – безпека життя».
 |
Районний семінар учителів української мови та літератури "Мова - складова формування громадянської свідомості" |
І тобі рости і не в'януть зроду
Квітнуть у поемах і віршах,
Бо в тобі - великого народу
Ніжна і замріяна душа.
В. Симоненко
11 листопада 2015 року на базі гімназії № 290 відбувся районний семінар учителів української мови та літератури "Мова - складова формування громадянської свідомості" з нагоди Дня української мови та писемності.
Організатори семінару ставили собі за завдання ознайомити учасників зі шляхами розвитку самостійно мислячої особистості й формуванням громадянської свідомості та почуття патріотизму під час уроків української мови та літератури.
Під час теоретичної частини семінару були заслухані доповіді вчителів-словесників, а саме:
"Рідна мова - найважливіший засіб патріотичного виховання" (Россихіна О.М), "Мова літературного твору як засіб виховання громадянина України на уроках української літератури" (Дроздовський Д.І), " Культурний досвід минулих років - першооснова для формування громадянської свідомості учнів на уроках української мови" (Голя В.О.), "Формування мовної свідомості: досвід Майдану" (Дроздовський Д.І.), "Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник" - це долучення учнів до кращих здобутків національної культури" (Россихіна О.М.).
Практичну частину можна відзначити майстер-класом "Українська мова - основний фактор залучення до світової літератури" (Секіріна В.М.).
Родзинкою семінару стала поетична сторінкою "Ми живемо, якщо живе душа..." (Ковтун Н.В.), під час якої відбулося ознайомлення з поезією у різних її проявах (відеопоезія, аудіопоезія, декламації поезії відомих письменників під власну музику), а також - виразне читання літературних творів учнями гімназії, їх батьками та педагогічним колективом.
 |
9 листопада - День української писемності та мови |
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово!
Л.Забашта
9 листопада — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.
Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.
Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому обов'язок кожного українця - любити, оберігати й розвивати свою національну святиню, свій національний скарб.
З нагоди свята у нашій гімназії відбулося свято Рідної мови, була влаштована виставка словників та творів українських письменників, конкурс стіннівок. Крім того, за традицією, учні гімназії взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності та у майстер-класах.
 |
72 річниця Дня визволення Києва |
Ніхто не забутий.
На полі ніхто не згорів:
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть…
І доки є пам’ять в людей,
І живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі,
Живі!
Київ - один з найбільших центрів слов’янської культури, столиця України, має свою багатовікову історію пронизану найрізноманітнішими, нерідко ключовими подіями. У роки Другої світової війни, як і решта частини України, був зданий радянською владою і окупований німецько-фашистськими військами. За час окупації в ньому було знищено понад 100 000 мешканців міста та військовополонених. Після двох років окупації силами військ 1-го Українського фронту почалася визвольна операція. Ця операція стала центральною подією в битві за Україну. Вона серед тих битв, що вирішили долю Другої світової війни. Вже 72 роки кожного року 6 листопада наше рідне місто відзначає день свого визволення від фашистських загарбників. Київ живе, він вдячно крізь роки пам’ятає про всіх, хто вже не повернеться ніколи з тієї жорстокої війни. Наша гімназія також пам'ятає цю дату і шанує її кожного року. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю всіх, хто ввійшов у безсмертя! З Днем визволення Києва!
 |
Всеукраїнська конференція-семінар «Енергоефективність та енергозбереження у освітніх закладах: нові виклики та можливості» |
4-5 листопада 2015 року Міністерство освіти і науки України, національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та громадська організація «Школа енергоефективності» провели першу всеукраїнську конференцію-семінар, присвячену проблемам енергозбереження та організаційно-правовим можливостям для реалізації проектів енергоефективності в бюджетній сфері.
Загалом, у конференції взяли участь біля 300 учасників, серед яких - представники міністерств освіти та науки, фінансів, регіонального розвитку, відповідальні за енергоефективність та освіту особи органів місцевого самоврядування тощо. Серед учасників конференції була й Заблодська Алла Федорівна - вчитель фізики та куратор проекту "Енергоефективні школи" у нашій гімназії.
За результатами обговорення всіх питань, конференція рекомендує створити при МОН Робочу групу з розроблення широкої програми запровадження сучасної освіти в сфері енергозбереження та енергоефективності та забезпечення її реалізації на базі НЕНЦУМУ, який має належну методологічну базу та широке коло представництв у всіх регіонах України.

|
Виставка експонатів з АТО |
Напередодні Дня Захисника України учні 2-в класу мали змогу переглянути виставку експонатів з АТО. Також з учнями була проведена бесіда з правил поводження з незнайомими предметами та поведінки у небезпечних ситуаціях. Така цікава виставка відбулася завдяки Загороднюку Володимиру Анатолійовичу - голові ГО "Громадянська Варта" Дарницького району та волонтерові АТО, який і провів бесіду з другокласниками, за що ми йому дуже вдячні.
 |
Екскурсія до Переяслава-Хмельницького |
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини — музей просто неба, розташований в околицях Переяслав-Хмельницького, що входить до складу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». У музеї представлене українське село Середньої Наддніпрянщини як кінця ХІХ, початку ХХ століть, так і будівлі та стоянки з часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі. Музей ознайомлює з народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами українців. А як же там чарівно восени! В цьому переконались й учні 8-х класів нашої гімназії на чолі з класними керівниками Казнадій Марією Володимирівною, Рудчук Оленою Борисівною та Федосєєвою Іриною Вікторівною.
 |
Місячник осіннього благоустрою |
У рамках осіннього місячника з благоустрою "За чисте довкілля" педагогічний колектив гімназії брав активну участь у суботниках впродовж жовтня. А прибирати колективом може бути не лише корисним заняттям, але й веселим. Переконайтесь у цьому самі!
 |
Екскурсія до національного музею "Чорнобиль" |
Є межа у печалі, але тривога не має межі...
На превеликий жаль, в історії нашої країни чимало чорних сторінок. Одна із них - чорнобильська катастрофа 1986 року. І пам'ятати про неї потрібно завжди, а не згадувати лише напередодні чергової річниці. З цим абсолютно згодні й учні 10-Б класу, які на чолі з класним керівником Клочко Людмилою Миколаївною відвідали Національний музей "Чорнобиль". Основна місія якого - допомогти людству усвідомити масштаби катастрофи через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв, змусити людей визнати необхідність примирення між людиною, наукою і технологіями, які поставили під конкретну загрозу існування людської цивілізації і самої планети Земля, осмислити уроки трагедії у всіх сферах життя і не дати світові забути ці уроки, стати попередженням поколінням нового тисячоліття.
 |
|
Гість |
Забули пароль? Новий тут.
|
|