Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212. ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.
Волонтери - це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства. Для нас, українців, сьогоднішнє свято має особливе значення. Це День тих, хто разом із добровольцями відроджував армію майже з нуля і ставив на ноги поранених. День тих, хто досі доправляє на фронт нашим військовим, що їм потрібно. День тих, хто робить внесок в майбутню перемогу України не заради нагород або визнання.
Щоб дізнатися більше про волонтерів та їх діяльність, перейдіть за посиланнями:
Переможці XI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» з математики:
Смілянець Анастасія (10-Б) – І місце
Черкас Владислава (10-Б) - І місце
Палій Денис (10-В) - І місце
Загороднюк Анна (10-Б) - ІІ місце
Лучко Кирил (10-Б) - ІІ місце
Гієвой Артем (10-В) - ІІ місце
Атаманенко Ярослав (10-В) - ІІ місце
Кравець Владислав (10-Б) - ІІІ місце
Сірий Данило (10-В) - ІІІ місце
Ждан Ярослав (10-В) - ІІІ місце
Цимбаленко Ангеліна (10-В) - ІІІ місце
Лиськов Максим (11-Б) - ІІІ місце
1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується, розвивається і набирається знань майбутнє держави.
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в нашій гімназії відбулася загальношкільна інформаційна акція «СНІД: знати, щоб жити», організована учнівським самоврядуванням.
В Україні розпочалась масштабна кампанія «Місяць цифрової грамотності», ініціатива реалізується проєктом Міністерства цифрової трансформації України «Дія.Цифрова освіта» – національною платформою з цифрової грамотності.
У рамках проєкту школярам та вчителям пропонується зареєстуватися на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», ознайомитися з платформою «Дія. Цифрова освіта» та переглянути хоча б один освітній серіал або ж пройти тест Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність), що дасть можливість будь-якому громадянину перевірити свій рівень цифрових знань та отримати відповідний електронний сертифікат.
Корисні матеріали та серіали, що допоможуть глибше розібратися в темі:
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
15-21 листопада 2021 року в Україні проходить другий етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху. Тижні безпеки дорожнього руху в Україні, що відбуваються двічі на рік, є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні, що мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми. З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції, більшість заходів цьогоріч відбувається у дистанційному форматі. Тож пропонуємо і вам долучитися до онлайн-уроку з безпеки дорожнього руху:
9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури! З нагоди свята в гімназії відбувся ряд онлайн-заходів, спрямованих на популяризацію рідної мови, а саме: інформаційні хвилинки, фото - та онлайн-квести, вікторини та флешмоби. До того ж наші учні долучились до написання всеукраїнського радіодиктанту!
9 листопада — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. На честь свята 9 листопада пропонуємо долучитися до написання радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч текст прочитає український письменник Юрій Андрухович.
27 жовтня команда нашої гімназії "Залізний дух" взяла участь у вишколі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").
Проведення вишколу сприяє активному залученню молоді до національно-патріотичного виховання, формування високих моральних цінностей, формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей.