|
24 листопада - День пам'яті жертв голодоморів |
Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
Та скрізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!
Наталка Тривайло
Цього року виповнюється 80 років від початку однієї з найстрашніших подій в українській історії.
У суботу, 24 листопада, в Україні відбудуться поминальні заходи на згадку про мільйони українців, які стали жертвами голоду 20-х, 30-х та 40-х років. Крім того, цьогоріч виповнюється 80 років від початку наймасштабнішого з них - Голодомору 1932-33 років. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших співвітчизників, увійшла чорними сторінками в історію нашого народу.
Пам'ятний день жертв голодоморів в Україні відзначають із 1998 року в четверту суботу листопада. Окрім офіційних поминальних заходів, в усій країні відбувається громадська акція «Запали свічку», у рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам чи запалюють їх вдома на підвіконні о 16 годині.
У книзі Пам'яті закарбовано все: і життя людини, і життя країни. На жаль, багато сторінок списано криваво-чорним кольором. Болючий слід в історії людства залишив Голодомор 1932-1933 років, який забрав із життя мільйони українців.
Голод - не тільки смерть, це суцільна духовна руїна, загибель здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Тяжкі наслідки цього глибокого потрясіння ми відчуваємо по сьогодні. Крізь муки і болі торує свій шлях Україна... |
14 листопада - 100 років з дня народження Андрія Малишка |
Її не купиш цвітом провесен,
Ані горлянкою, ні чином.
Поезія - це діло совісне,
Не грайся нею безпричинно.
А.Малишко
14 листопада 2012 року виповнюється 100 років з дня народження видатного українського поета, перекладача, літературного критика Андрія Малишка.
Протягом життя Андрій Малишко видав близько сорока збірок. У літературу ввійшов як поет-пісняр, бо пісні на його вірші стали народними. У творчому доробку поета понад сто пісень. Андрій Малишко співпрацював із багатьма композиторами, але найбільше - з Платоном Майбородою. Найвідоміші з них: «Пісня про рушник», «Стежина», «Вчителько моя», «Київський вальс». На слова Андрія Малишка писали музику композитори Пилип Козицький, Левко Ревуцький, Михайло Вериківський, Григорій Майборода та Олександр Білаш.
Андрій Самійлович Малишко залишив нам не лише пісенну й поетичну спадщину, він також є автором багатьох публіцистичних та літературно-критичних творів. Доволі плідною була і його перекладацька діяльність.
Переглянути віртуальну виставку, присвячену творчому доробку письменника можна за посиланням Андрій Малишко |
9 листопада - День української писемності та мови |
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово!
Л.Забашта
9 листопада — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.
Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.
Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому обов'язок кожного українця - любити, оберігати й розвивати свою національну святиню, свій національний скарб.
З нагоди свята у нашій гімназії відбулося свято Рідної мови, була влаштована виставка словників та творів українських письменників, конкурс стіннівок. Крім того, за традицією, учні гімназії взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності.
Проте це не все! До вашої уваги - ще один конкурс. Подробиці можна дізнатися тут
|
Вітаємо! |
Вітаємо команду нашої гімназії "Сяйво" та її керівника - Секіріну Валентину Миколаївну, з ІІІ місцем у районному конкурсі "Інтелект-турнір"!
|
6 листопада - День визволення Києва від фашистських загарбників |
6 листопада - День визволення Києва від фашистських загарбників. 69 років тому, 6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України - місто Київ.
За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів, а 668 стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були киянами.
Щиро вітаємо ветеранів Великої Вітчизняної війни із 69-ю річницею визволення столиці України. Зичимо міцного здоров'я, щастя, любові, радості та благополуччя!
Сьогодні у нашій гімназії відбулися заходи по відзначенню 68-ї річниці визволення України та 69-ї річниці визволення міста Києва від фашистських загарбників. Були проведені уроки мужності, тематичні виставки науково-популярної та художньої літератури про подвиг воїнів, які визволяли Україну та її столицю під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Учні 9-х класів відвідали відкритий урок-концерт у Палаці дітей та юнацтва «Пісні батьків — дітям та онукам», що завершився покладанням квітів до "Вічного вогню" в парку Вічної слави.
|
Увага, конкурс! |
До уваги учнів 8-10 класів!
Всім нам відомо, що вже зовсім скоро,9 листопада, Україна відзначатиме одне із найкращих державних свят - День української мови та писемності. З його нагоди у країні відбудеться безліч заходів, не оминуть вони і нашу гімназію. Кафедра філології підготувала для вас, любі учні, перший (проте далеко не останній) конкурс до свята, який розпочинається вже сьогодні!
До вашої уваги -Web-квест ( англ. quest'— пошук) - проект із використанням Інтернет-ресурсів - до Дня української мови та писемності, мета якого - дізнатися більше про становлення і розвиток української мови та писемності, а завдання - створити презентацію та наповнити її матеріалами.
З умовами конкурсу та завданнями квесту ви можете ознайомитись
тут. Успіхів вам та перемог! |
З Днем вчителя! |
Дорогі вчителі!
Вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток! |
Фестиваль "Освіта Дарниці - 2012" |
29 вересня 2012 року в Парку імені Воїнів-інтернаціоналістів відбулося чудове освітнє свято – районний фестиваль «Освіта Дарниці – 2012».
У тематичних містечках фестивалю були презентовані методичні надбання закладів освіти, педагогічні здобутки, досягнення у навчально-виховному процесі та інноваційні проекти; різноманітні форми роботи з учнями та вихованцями; проведені численні творчі майстер-класи, працювали психолого-педагогічні консультаційні пункти.
Наша гімназія також взяла участь у фестивалі:
|
Вітаємо з Днем національного прапора України! |
Державний Прапор - один із символів суверенної держави. Національний синьо-жовтий прапор був офіційно затверджений як державний Постановою Верховної Ради України "Про Державний Прапор України" 28 січня 1992 року, а згодом - закріплений у Конституції України, прийнятій 28 червня 1996 року.
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання, поваги громадян до державних символів України у 2004 році Указом Президента України 23 серпня визначено Днем Державного Прапора України.
Бажаємо кожному українцю нести почуття добра, мудрості, взаємоповаги та патріотизму, утверджуючи його своїми діями, працею, творчістю. Нехай мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, сповнює Ваші серця гордістю за рідну країну, додає сили і натхнення в розбудові та процвітанні рідної держави.
|
Вітаємо з Днем рідної мови! |
| Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хан буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам.
(М.Рильський) |
Сьогодні 21 лютого, день, що за рішенням ЮНЕСКО, визнаний як Міжнародний День рідної мови.
Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагомішим надбанням кожної окремої людини і найбільшою суспільною цінністю.
Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток - почесна місія кожного громадянина України.
Бажаємо, щоб Материнське Слово було для всіх духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.
|
|
Гість |
Забули пароль? Новий тут.
|
|