6 листопада - День визволення Києва від фашистських загарбників
6 листопада - День визволення Києва від фашистських загарбників. 75 років тому, 6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України - місто Київ.
До річниці визволення Києва від фашистських загарбників у гімназії № 290 були проведені різні тематичні заходи. Одним із них став організований загальношкільний урок пам’яті, під час якого учні поглибили свої знання з історії рідного міста та району. Адже обороняли Київ та Дарницю не лише українці, а й поляки.
Збігнєва Доміно - відомого у Польщі громадського діяча, журналіста та прозаїка називають «найбільшим українцем у сучасній польській літературі». А все через те, що його дитинство пройшло на Україні. У 1940 році десятилітній Збігнєв був вивезений до Сибіру на довгих 6 років. Повертаючись до Польщі, письменник дізнався історію про польських зенітників, які обороняли Дарницю під час окупації Києва і чиї тіла поховані на Дарницькому цвинтарі. На той час їхні імена були невідомі. Проте Збігнєв Доміна відшукав і виписав із польської Книги полеглих на полях слави імена загиблих поляків. Полягло в тому бою 49 бійців, вдалось встановити імена 40, 9 імен досі невідомі. Буваючи в Києві, Збігнєв Доміно завжди відвідував це місце, клав квіти на могили захисників України — радянських воїнів і поляків.
До покладання квітів на могили солдатів, які полягли під час окупації Києва, долучилися й учні гімназії. Київ живе, він вдячно пам'ятає...
Інсульт часто називають «судинною катастрофою». Та й справді, хвороба розвивається несподівано, швидко і часто призводить до вкрай несприятливих наслідків, змушуючи близьких хворого шукати шляхи реальної ефективної допомоги. Не варто думати, що інсульт — прерогатива людей пенсійного віку. Жертвами «судинної катастрофи» можуть стати активні молоді люди, особливо ті, хто веде повноцінне життя, займається інтелектуальною працею, керує бізнесом чи великими проектами… До того ж, в Україні щорічно реєструється більше 100 тисяч інсультів, тому для багатьох сімей це не пустий звук, а реальна проблема, яку доводиться вирішувати.
Що ж таке інсульт? Як його виявити та як діяти - дивіться у відео.
Вже традиційно в останній день чверті в нашому навчальному закладі відзначається стародавнє кельське свято Хеловін. Цього разу воно пройшло незвичайно, адже окрім конкурсів костюмів, стіннівок, гарбузів та смаколиків відбувся мовний Halloween-квест, організований кафедрою іноземної філології. Під час проходження квесту учні виконували різноманітні завдання англійською мовою на знання літератури, географії, історії, науки тощо. Квест не залишив байдужим нікого!
Учні 4-А класу на чолі з класним керівником Милоголовкіною Світланою Григорівною здійснили незабутню екскурсію до кіностудії групи компаній FILM.UA, де змогли осягнути усе чаклунство кінематографу! Захоплююча прогулянка кіностудією розкрила усі секрети кіновиробництва: від зародження ідеї фільму до втілення її на екрані у будь-якій точці планети із спецефектами і об'ємним звуком.
Напевно, немає жодної людини, яку б не цікавило небо. Проте мало хто здогадується, що одна з найромантичніших професій, а саме професія бортпровідника, вимагає постійної наполегливої праці над собою і витримки у найскладніших ситуаціях. Як стати бортпровідником, в чому полягають завдання цієї цікавої професії дізналися учні 8-Б класу (класний керівник - Петруньок Галина Павлівна), до яких на виховну годину завтілала бортпровідник Міжнародних авіаліній України Людвіченко Тетяна Геннадіївна.
Учні 8-В класу на чолі з класним керівником Василенко Людмилою Іванівною відвідали Музей гетьманства.
Протягом екскурсії діти познайомилися з пам’ятками історії та культурою козацько-гетьманської доби, зокрема бойовими мистецтвами козаків, а також поглибили знання про життя та діяльність великих гетьманів України.
Учні 2-Д класу на чолі з класним керівником Поліщук Людмилою Олександрівною відвідали хлібозавод «Кулиничі». Протягом екскурсії школярі побачили весь процес виробництва хлібобулочних виробів від замішування тіста до упаковки, а також подивилися цікавий фільм про історію хлібовипікання. Найцікавішим моментом заходу був майстер-клас із виготовлення рогаликів. Екскурсія видалась надзвичайно цікавою та пізнавальною!
Учні 3-А класу на чолі з класним керівником Лісовською Катериною Андрієвною здійснили незабутню екскурсію до водно-інформаційного центру. Це була цікава, дивовижна та пізнавальна екскурсія, наповнена яскравим інформаційним і візуальним змістом. Адже там можна побачити ті процеси, що зазвичай знаходяться глибоко під землею.
Учням запам’яталася розповідь екскурсовода про пошук води в давнину, про те, що треба робити для її раціонального використання. Та справжнім святом для дітей був ігровий майданчик, на якому вони пускали величезні мильні бульбашки і навіть опинялися в середині їх, спостерігали за рибами, прокладали в піску річку.
Учні 7-Б класу на чолі з класним керівником Козіною Оленою Миколаївною відвідали дивовижне місто - Переяслав-Хмельницький, яке славиться своїми музеями та цікавими історичними місцями. А гарна погода посприяла хорошому, пізнавальному та цікавому відпочинку!
Шкільний етап ІХ Міжнародного конкурсу імені Т.Шевченка
18 жовтня в гімназії відбувся шкільний етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, мета якого - вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.