24 листопада - День пам'яті жертв голодоморів
Відіслано Bina в 24/11/2012 10:20

Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
Та скрізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!

Наталка Тривайло


Цього року виповнюється 80 років від початку однієї з найстрашніших подій в українській історії.

У суботу, 24 листопада, в Україні відбудуться поминальні заходи на згадку про мільйони українців, які стали жертвами голоду 20-х, 30-х та 40-х років. Крім того, цьогоріч виповнюється 80 років від початку наймасштабнішого з них - Голодомору 1932-33 років. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших співвітчизників, увійшла чорними сторінками в історію нашого народу.
Пам'ятний день жертв голодоморів в Україні відзначають із 1998 року в четверту суботу листопада. Окрім офіційних поминальних заходів, в усій країні відбувається громадська акція «Запали свічку», у рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам чи запалюють їх вдома на підвіконні о 16 годині.
У книзі Пам'яті закарбовано все: і життя людини, і життя країни. На жаль, багато сторінок списано криваво-чорним кольором. Болючий слід в історії людства залишив Голодомор 1932-1933 років, який забрав із життя мільйони українців.
Голод - не тільки смерть, це суцільна духовна руїна, загибель здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Тяжкі наслідки цього глибокого потрясіння ми відчуваємо по сьогодні. Крізь муки і болі торує свій шлях Україна...